BREWSTİVAL VOL. 4, BU YAZ YENİDEN İSTANBUL’DA.


Lager mi, Pilsner mi, Pale Ale mi, Golden Ale mi, IPA mı, yoksa Stout mu; peki siz evde hangisini yapıyorsunuz?

Türkiye’nin en büyük bira etkinliği Brewstival, dördüncü edisyonuyla ‘brewing’ severleri bir kez daha İstanbul’da buluşturuyor. 4 Ağustos 2019’da, İstanbul Swisshotel Le Chalet’te gerçekleşecek etkinlik, bir festival olmasının yanı sıra, bira ve ‘brewing’ kültürüne merak duyanlar ile bu konuda denemeler yapanların, işin profesyonelleriyle fikir paylaşabilecekleri, ve birbirlerinden öğrenebilecekleri bir alan açıyor.

Brewstival
Brewstival, 4 Ağustos’ta, Swisshotel Le Chalet’te.

Geçtiğimiz senelerde dönüşümlü olarak İstanbul ve İzmir’de gerçekleşen; ve Oğul Türkkan, Erdinç Çatak, Zafer Tacer, Cihan Gümüştaş ile Orkun Tülü gibi sektörün önde gelen uzmanları tarafından hazırlanan ‘bira eğilimleri’, ‘bira-yemek eşleşmesi’, ‘bira yapımı ekipmanları’, ‘kraft bira gelişimi’, ‘Türkiye’de bira’ ve ‘tadım kriterleri’ gibi birçok atölyeye ev sahipliği yapan festivalin dördüncü edisyonu da katılımcılarının keyifle etkileşimini bir kez daha öne çıkartacak.

Brewstival’in fark yaratan bir başka özelliği ise evlerinde bira yapan brewer’lerin zanaatlerinin sonucu ortaya çıkardıkları biralarını etkinlik alanına getirerek diğer katılımcılarla paylaşabilmesi. Tabii bir yandan farklı ev biralarını deneyimlerken, Keyif Haritası’nın etkinliğe özel hazırladığı menü içerisinden lezzetlerle de kendinize özel bir ‘bira-yemek eşleştirmesi’ de kurgulayabileceksiniz.

Etkinlik bir yandan ev biracılarını desteklerken, diğer yandan da craft bira üreticileri ile bira ithalatçılarını aynı etkinlik çatısında buluşturarak tüm sektörü birleştirmeyi amaçlıyor.

Bu fotoğrafın hangi bira tarzına ait olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Farklı bira çeşitleri ve çok daha fazlası Brewstival’de.

Gün içerisinde deneyimleyeceğiniz sunum, atölye ve tadımların sonrasında ise Brewstival Vol. 4’te bu kez Dolu Kadehi Ters Tut ve Yok Öyle Kararlı Şeyler sahne alacak ve festivalin kapanışını yapacaklar.

Brewstival Vol. 4,  İstanbul Swisshotel Le Chalet’te, 4 Ağustos’ta. Etkinlik açılışı saat 14:00’da.  Biletler ise şimdiden Biletix’te satışta.